Katalog - Zahradní traktory

Nabíječka akumulátorů OptiMate 4 DUAL

Nabíječka akumulátorů OptiMate 4 DUAL

Cena s DPH:

1600 Kč

Nová dimenze pro kompletní péči o akumulátor. Unikátní diagnostická nabíječka elektrolytických akumulátorů 12V o kapacitě do 50Ah. Stylový, utěsněný, povětrnostním vlivům odolný OptiMate 4 a jeho nový kontrolní panel s LED diodami je představením "Nové dimenze". Stejně jak všechny modely OptiMate před tím, mikroprocesorem kontrolovaný OptiMate 4 může zachránit zanedbané akumulátory. OptiMate 4 je dokonce ještě efektivnější s novým dvoustupňovým režimem OŽIVENÍ + TURBO OŽIVENÍ. Pro mírně zanedbané a hluboce vybité akumulátory se režim OŽIVENÍ spustí automaticky, zatímco režim TURBO OŽIVENÍ se aktivuje pro více zanedbané akumulátory.

Vaše cena: 1600 Kč

Cena bez DPH: 1322 Kč

Zboží značek STIHL a VIKING je možno objednat pouze k osobnímu odběru! Beru na vědomí

1. OptiMate 4 okamžitě zkontroluje zda akumulátor udržuje takové napětí, aby mohl být spuštěn program nabíjení a zda má akumulátor stupeň sulfatace nebo ne.

2. Pro zanedbané akumulátory, OptiMate 4 aktivuje režim oživení, v první fázi limitující napětí na úrovni 16V a pokud je to nutné pro akumulátory se sulfatací se aktivuje režim TURBO oživení s napětím až 22V** při nízkém proudu po dobu maximálně 2 hodiny, pro oživení akumulátoru do stavu, kdy je schopen přijmout "normální" nabíjení.

3. Jakmile obvod zaznamená, že bylo dosaženo tohoto bodu (pro většinu akumulátorů okamžitě) bude spuštěn režim „hlavního nabíjení“ a do akumulátoru bude přiváděn konstantní nabíjecí proud 0,8A.

4. Jakmile monitorované parametry akumulátoru indikují, že je postup nabíjení dostatečný, spustí se unikátní stupeň „ověření“. Napětí je udržováno na nízké úrovni a pokud je to nutné napěťové impulsy dosáhnou dalšího odstranění sulfatace a plné úrovně nabití. Po dosažení uspokojivého ověření, nebo pokud po uplynutí 48 hodin od připojení nebyl akumulátor chopen dosáhnout odpovídající stupeň nabití, přechází se na další stupeň.

5. OptiMate poté pozastaví přívod proudu do akumulátoru po dobu 30 minut, během této doby monitoruje napětí akumulátoru pro kontrolu zda je schopen udržet dostatečné nabití pro nastartování motoru, před stupněm údržby testovacích cyklů.

6. Během následujících 30 minut poskytuje OptiMate akumulátoru podporující a údržbové nabíjení, ale pouze pro vyrovnání nezbytných ztrát a odběrů jako jsou elektronický alarm nebo imobilizér.

zpět
Created by FleWeb.cz